"Gdzie się podziały moje daktyle?"

Czwartek,
02.07.2020

Start 10:00

Koniec 12:00

Zapisz się

"Może je zjadły straszne goryle?
Z okropnym rykiem do domu wpadły,
moje daktyle bezczelnie zjadły!"

- Danuta Wawiłow

Gdzie ucieka moja marża – czyli jakie czynniki decydują o rentowności transportowego biznesu?

Ukryte koszty / wąskie gardła – gdzie powstają, jak je kontrolować i eliminować?

Kluczowe wskaźniki efektywności (KPI) – jak je właściwie wyznaczać i mierzyć w transporcie?

Dashboardy czyli jak „widzieć” dane, by móc efektywnie nimi zarządzać?

Granica opłacalności – czy nasi spedytorzy wiedzą kiedy należy „odpuścić”?

ZAPRASZAMY NA PANEL DYSKUSYJNY on-line

To jednak nie będzie webinar o tajnikach skutecznych negocjacji tylko o tym, jak pozornie małe oszczędności – na frachcie, kosztach zużycia paliwa, wykorzystaniu czasu pracy kierowców itp. – wpływają na to,
czy firma transportowa zarobi bądź nie, a w ostatecznym rozrachunku – czy przetrwa czy nie?


„Gdzie się podziały Twoje daktyle” – czyli gdzie ucieka Twoja marża i jak temu zapobiec?

10 EUR! Wydaje się mało – prawda?

Tyle właśnie zszedłem klientowi z ceny frachtu - kto by się przejmował takimi „końcówkami”?Szczególnie, że to duża robota była; zlecenie roczne na 25 aut, 15 tras w miesiącu!

Właściwie to powinienem sobie wręczyć order za skuteczne negocjacje – dałem tylko 1,7 % rabatu.

Tym konkretnym przypadku, firma straciła prawie 200 tys PLN !!!

A TY ILE RABATU BYŚ DAŁ?

KOMENTARZE PANELISTÓW:

Krystian Mielniczuk


Transport Manager

„Usprawnianie rzeczy prostych bywa zawsze najtrudniejsze. Mimo, iż transport – rozumiany jako usługa przewożenia ładunku z punktu A do B – już dawno przestał być zajęciem prostym, to jednak ciągle jeszcze potrafi być opłacalnym. Kiedy? Wtedy, kiedy zamiast otaczać się kolejnymi systemami IT, przyjrzymy się danym, które one generują. Przestaniemy je tylko zbierać i gromadzić, ale zaczniemy je widzieć i przetwarzać, znajdując jeszcze czas na ich analizowanie. A wnioski z nich płynące muszą dotrzeć do świadomości wszystkich pracowników – od menedżera, przez spedytora, aż po kierowcę włącznie – tylko wtedy będą oni w stanie zadbać o nasze „daktyle”. "


"O rzeczach, które w codziennej praktyce wydają się na tyle oczywiste, że po pierwsze - przestajemy je dostrzegać, po drugie - zaczynamy je mimowolnie akceptować jako nieodłączny element biznesu. Okazuje się, że nie musi i nie powinno tak być. O znaczeniu drobnych różnic i drobnych zmian, które dotąd były dobrowolne, przez co często zaniedbywane. O konieczności oswojenia się z pojęciem KPI i uważnego monitorowania wskaźników. Wreszcie o eliminacji marnotrawstwa na każdym etapie realizacji procesu. Idąc za słowami Krzysztofa Kotapskiego „Zmiany są nieuniknione, rozwój dobrowolny” – w nowej rzeczywistości sprowadzają się one do zwyczajnej konieczności, dla której jedyną alternatywą jest eliminacja rynkowa."

System Transport

Rafał Jabłoński

"Na początku mojej przygody z branżą TSL, zapytałem mojego dobrego przyjaciela – jednocześnie właściciela firmy transportowej – czym jest dla niego system TMS i telematyka, z których korzysta? Odpowiedział szybko: „KOSZTEM”. Później, wielokrotnie słyszałem to samo zdanie w rozmowach z Klientami. Myślę, że warto porozmawiać o tym, jak wykorzystując istniejące już narzędzia sprawić, żeby ten „koszt” zamienił się w „zysk” – zwiększający rentowność firm transportowych."


Astrata

Łukasz Dąbrowski

"Podczas wielu lat pracy wdrożeniowej udało mi się wspólnie z naszymi Klientami znaleźć sporo "kwiatków" związanych z pracą kierowców, spedytorów i funkcjonowaniem samej floty. Bywało zabawnie :). Telematyka – szczególnie ta dobrze zintegrowana z systemem TMS – pozwala wychwytywać wiele ważnych elementów i wskaźników, kluczowych dla funkcjonowania i marżowości firmy transportowej. Pytanie tylko co później z tymi danymi robimy?"


Astrata

Jacek Herosimczyk

Days
Hours
Minutes

Dołącz i spotkaj się z nami 02.07.2020

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ!

PANEL DYSKUSYJNY ON-LINE

PARTNERZY:

WSTĘP WOLNY

Osoby zapisane na pierwszy termin panelu - NIE MAJĄ KONIECZNOŚCI PONOWNEJ REJESTRACJI.

Link do wydarzenia zostanie przesłany na adres mailowy podany we wcześniejszym formularzu.