Jak i ile można zaoszczędzić na paliwie dzięki telematyce?

dowiedz się jak „wycisnąć” z Twoich trucków jak największe zyski?”

DOWIEDZ SIĘ!

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ JAK I ILE MOŻNA ZAOSZCZĘDZIEĆ NA PALIWIE DZIĘKI TELEMATYCE ?

Działalność w branży transportowej nie jest łatwa. Chaos i wzrost kosztów spowodowanych dostosowaniem do regulacji Pakietu Mobilności, dodatkowo pogłębiła sytuacja za wschodnią granicą i rosnące ceny paliw.

W badaniu sondażowym przeprowadzonym na zlecenie Webfleet Solutions w listopadzie zeszłego roku wśród polskich przewoźników, na pytanie o największe wyzwania w nadchodzących miesiącach wskazali oni na trzy główne obszary: wzrost kosztów pracy i niedobór kierowców, wzrost cen paliw oraz redukcja emisji CO2.

Teraz, jak nigdy dotąd, każda oszczędność jest na miarę złota.

Gdzie ich szukać?

Jakie kroki podjąć, żeby obniżyć wydatki?


Zarejestruj się! Otrzymaj dostęp do nagrania z webinaru i zyskaj informacje, jak i ile można zaoszczędzić na paliwie dzięki telematyce?

W WEBINARZE TELEMATYCZNY STRÓŻ KOSZTÓW PALIWOWYCH UDZIAŁ WZIELI:

OBEJRZYJ NAGRANIE Z WEBINARU i OTRZYMAJ DODATKOWO E - BOOK

Zobacz nagranie i pobierz E-BOOK

Zarejestruj się i zyskaj informacje, jak i ile można zaoszczędzić na paliwie dzięki telematyce?

Dowiesz się

z jakimi podwyżkami obciążeń boryka się branża transportowa

Wyjaśnimy

jak te podwyżki wpłynęły na konkurencyjność firm transportowych

Przedstawimy

jak przewoźnicy radzą sobie w dobie gwałtownie rosnących kosztów paliwowych

Opiszemy

jakie rozwiązania, funkcje i technologie są najbardziej przydatne w redukcji kosztów paliwowych

Zapisz się!

Wyliczymy

ile można zaoszczędzić

Poznasz

prognozy dotyczące rozwoju sytuacji na rynku paliwowym i jaki wpływ ma ta sytuacja na ceny paliwa wlewanego do baków Twoich ciężarówek

Nakreślimy jak uodpornić Twój biznes na gwałtownie zmieniające się ceny paliw

POZNAJ METODĘ TRZECH KROKÓW

KROK PIERWSZY: Monitoruj styl jazdy kierowców.

Sposób prowadzenia pojazdu może mieć wpływ nawet na 30% całkowitych kosztów posiadania pojazdu (TCO). Niewłaściwe nawyki i technika jazdy powodują nie tylko większe zużycie paliwa, ale także zwiększają koszty serwisowania i obsługi technicznej. Systemy telematyczne dają pełen wgląd w zachowania na drodze i pozwalają szybko zidentyfikować obszary wymagające poprawy. Przykładowo rozwiązanie WEBFLEET OptiDrive 360 zapewnia bieżący monitoring stylu jazdy pod kątem 8 kluczowych parametrów, opisujących wydajność i ekonomiczność jazdy, takie jak min. : przekraczanie prędkości, praca na biegu jałowym, nagłe hamowania, utrzymywanie stałej prędkości, zużycie paliwa, ekologiczna prędkość czy toczenie pojazdu. System nie tylko mierzy i ocenia styl jazdy, ale dzięki aktywnemu coachingowi w trakcie jazdy, umożliwia podejmowanie działań korygujących i efektywną naukę ekonomicznych nawyków prowadzenia auta.

Większy przebieg, to większe zużycie paliwa. Najbardziej ekonomiczne kilometry to te, których nie trzeba przejechać! We flotach transportowych nabijanie kilometrów jest nie do uniknięcia, ale niepotrzebne objazdy, stanie w korkach, puste przebiegi da się zminimalizować. Profesjonalna nawigacja dostosowana do typu pojazdu z informacjami w czasie rzeczywistym o natężeniu ruchu i utrudnieniach na trasie to nieoceniona pomoc. Dodatkowo dzięki systemowi telematycznemu nie tylko można wyznaczyć optymalną trasę, ale za jednym kliknięciem można także zoptymalizować całą sekwencję obsługi zleceń tak, by przejazd był jak najbardziej efektywny pod kątem pokonywanej odległości i zużycia paliwa.

KROK DRUGI: Dobrze planuj i optymalizuj trasy.

Powolne wycieki ciśnienia w oponach powodują wzrost zużycia paliwa o 2,5%, a spadek ciśnienia o 20% (poniżej zalecanego) może skutkować wzrostem zużycia paliwa nawet o 5%! A mimo to wciąż około 20% opon w pojazdach użytkowych na drogach ma za niskie ciśnienie. Ręczne sprawdzanie stanu opon przez kierowców jest czasochłonne, a do tego nie wszystkie problemy są oni w stanie zauważyć i zidentyfikować. Warto postawić na automatyzację wykorzystując systemy TPMS zintegrowane z platformą telematyczną. Przykładowo WEBFLEET TPMS, wykorzystuje czujniki umieszczone na każdej oponie, które na bieżąco dostarczają informacji o poziomie ciśnienia i temperatury. System identyfikuje ewentualne problemy i przesyła informacje do menedżera floty w WEBFLEET oraz kierowcy, którzy otrzymują w czasie rzeczywistym powiadomienia o konieczności podjęcia działań.

KROK TRZECI: Zadbaj o opony.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak i ile można zaoszczędzić, to zarejestruj się, a otrzymasz nagranie z webinaru, możliwość konsultacji ze specjalistą oraz darmowy

E- BOOK

FORMULARZ REJESTRACJI

KONTAKT

Monika Grenda - Krakowiak

Project Manager

tel. 534-258-228

mail:monika.grenda@transport-manager.pl