13 maja
10:00
zapraszają na bezpłatne spotkanie online:
Do wydarzenia pozostało:
Zapraszamy na wyjątkową dyskusję internetową o bezpieczeństwie w drogowym transporcie towarowym, zaprezentowaną zarówno pod kątem przejazdu zestawów transportowych, jak
i zabezpieczenia ładunków w trasie i na parkingach. Zaproszeni eksperci przedstawią najnowsze wyniki badań dotyczących statystyk wypadków drogowych z udziałem pojazdów użytkowych oraz wpływu tych zdarzeń na działalność transportową. Praktycy z dziedziny zabezpieczeń ładunków w transporcie omówią korzyści płynące z możliwości dostosowania zabezpieczeń ładunków w Twojej firmie do Twoich indywidualnych potrzeb. Doświadczeni brokerzy ubezpieczeń transportowych w formie konkretnych przykładów przedstawią zagrożenia czekające Twoich kierowców podczas przewozu powierzonych Ci towarów.
Zabezpieczanie łańcucha dostaw - jak skutecznie plombować transport i ładunek?
Uczestnicy panelu dyskusyjnego poznają rozwiązania, które pomogą wyeliminować ubytki w transporcie, utrzymać jakość przewożonego towaru i uniemożliwią naruszenie zawartości. Zobaczą też, jak wybór pomiędzy standardowymi a zindywidualizowanymi zabezpieczeniami wpływa na cały łańcuch dostaw. Prelegenci opowiedzą o tym, jak dobrać właściwe plomby i wyjaśnią kiedy najlepiej sprawdzają się gotowe opcje z katalogu, a kiedy warto poszukać dedykowanego rozwiązania.
Na przykładach klientów odpowiedzą też na pytania:
- Jak z odległości rozpoznać pochodzenie towaru i dostawy?
- Jak bezpiecznie transportować worki typu big bag z nawozami sztucznymi?
- Jak zachować wysoki poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie móc łatwo utylizować plomby?
- Jak uzyskać poziom high security poprzez modyfikacje plomb kontenerowych?
- Jak przyspieszyć inwentaryzację i sprawne śledzenie dzięki plombom z RFID?
- Jak uzyskać najwyższy poziom zabezpieczania i kontrolę w czasie rzeczywistym stosując plomby elektroniczne?
Bezpieczeństwo – koszt czy zysk dla firmy transportowej?
Najnowsze dane wskazują, że 51% flot uczestniczy średnio w 1-5 wypadkach drogowych, a do 90% wypadków dochodzi na skutek błędu człowieka. Koszt niebezpiecznych zdarzeń to nie tylko niepotrzebne ryzyko, ale także koszty przestojów, napraw i usuwania szkód, roszczeń i składek ubezpieczeniowych oraz uszczerbek na wizerunku firmy. Jak je zminimalizować? Telematyka wideo i nowe technologie pomagają obniżyć szkodowość i mają duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Dowiedzcie się jakie są najnowsze rozwiązania, możliwości wdrożenia we flotach oraz case study prosto z rynku.
Dagmara Puścikowska - manager ds. rozwoju, Silny&Salamon Sp. z o.o.
Jakub Kownacki - dyrektor techniczny, ISS RFID Sp. z o.o.
Wojciech Filipiak - Senior Sales Engineer, Webfleet Solutions Poland & EE
Rozboje, kradzieże i emigranci. Jak chronić przewożony towar?
Transport drogowy narażony jest na ryzyka, które zagrażają bezpieczeństwu przewożonego towaru.
Do głównych można zaliczyć kradzieże z włamaniem do naczep, przedostanie się emigrantów do przestrzeni ładunkowej i napady rozbójnicze. Efektem zrealizowania się tych ryzyk jest zazwyczaj zniszczenie lub utrata przewożonego towaru, a także utrata środka transportu. O ile napady rozbójnicze zdarzają się bardzo rzadko, kradzieże z włamaniem i zniszczenie towaru przez emigrantów są na porządku dziennym. Szkody z tego tytułu sięgają dziesiątki milionów euro.
- Co powoduje, że ryzyko powstania szkody jest tak duże?
- Jaki wpływ na bezpieczeństwo ładunku ma rodzaj środka transportu użytego do przewozu?
- Dlaczego ważny jest właściwy wybór miejsc, w których odbywane są postoje?
- Czy zachowanie kierowców wpływa na ryzyko powstania szkód transportowych?
- Czy elektronika może zwiększyć bezpieczeństwo w transporcie drogowym?
Jerzy Różyk - CDS Kancelaria Brokerska
Panel dyskusyjny
Kradzieże, wypadki, napady – operacje transportowe narażone są na wiele niebezpieczeństw. Odpowiednie działania zaradcze mogą jednak nie być tylko kosztem, czy ograniczeniem strat,
ale również zyskiem dla zarządzających transportem. W panelu dyskusyjnym kończącym spotkanie
Marek Loos wraz prelegentami porozmawiają o tym jak do bezpieczeństwa podchodzą polscy przewoźnicy, jakie technologie mogą przynieść znaczące poprawy wskaźników w zakresie bezpieczeństwa i jaka jest rola kierowców w zapewnieniu bezpiecznego łańcucha dostaw.
Prowadzący: Marek Loos - redaktor naczelny Transport Manager
Dagmara Puścikowska
manager ds. rozwoju, Silny&Salamon Sp. z o.o.
odpowiada za rozwój i kreowanie kierunków sprzedaży w firmie Silny&Salamon poprzez realizację indywidualnych projektów
z obszaru zabezpieczeń w transporcie. Doradza w zakresie technicznym i dobiera efektywne rozwiązania z użyciem plomb zabezpieczających w celu optymalizacji łańcucha dostaw firmom z różnych sektorów. Koordynowała wdrożenia w oparciu
o plomby w wiodących firmach z branży kurierskiej, transportowej, paliwowej czy retail. Absolwentka Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa oraz wydziału Ekonomii Politechniki Gdańskiej.
Jakub Kownacki
dyrektor techniczny,
ISS RFID Sp. z o.o.
Zaangażowany w działalność firmy
Silny & Salamon od 2014 roku. Odpowiedzialny był za uruchomienie drukarni nanoszącej nadruki laserowe na plomby zabezpieczające i wsparcie działań serwisowych. Koordynuje prace badawczo-rozwojowe i wprowadza nowe produkty do oferty. Od 2015 roku zaangażowany również w działalność spółki-córki ISS RFID, gdzie odpowiada za rozwój produktów i usług, wprowadzanie innowacji i nadzór techniczny nad wdrożeniami. Aktywnie uczestniczy w tworzeniu rozwiązań opartych na technologiach radiowych na rodzimym rynku, m.in. współpracując z Politechniką Gdańską. Absolwent Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.
Wojciech Filipiak
Senior Sales Engineer,
Webfleet Solutions Poland & EE
Skończył studia magisterskie na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej .
Swoją karierę rozpoczął jako konstruktor aparatury kosmicznej w Centrum Badań Kosmicznych. Następnie związał się z branżą komputerową – pracował w fimie Via Computer Polska i Maxcom Computer Polska na stanowiskach menedżerskich. Z telematyką związany od 2005 roku, w Webfleet Solutions Polska na stanowisku Senior Sales Engineer odpowiada za rozwój platformy WEBFLEET i implementację nowych produktów. Współpracuje z partnerami integracyjnymi i nadzoruje wdrażanie rozwiązań telematycznych u klientów końcowych zarówno w Polsce, jak i na rynkach europejskich. Prywatnie interesuje się jazdą na rowerze oraz modelarstwem lotniczym.
Od ponad 35 lat związany z branżą ubezpieczeniową, w tym od 20 lat obsługuje podmioty sektora TSL w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych, szkód i roszczeń oraz diagnostyki ryzyka w transporcie. Jego główną specjalnością jest prawo przewozowe, zarówno międzynarodowe jak też obowiązujące w krajach Unii Europejskiej oraz ryzyka związane z oszustwami i kradzieżami w transporcie. Założyciel i właściciel kancelarii doradczej CDS, która wspiera sektor transportowy w zakresie: tworzenia programów ubezpieczeń dla przewoźników i spedytorów, prowadzenia audytów i analiz związanych z prawną odpowiedzialnością podmiotów transportowych, organizowania obsługi reklamacji i roszczeń związanych ze szkodami transportowymi oraz wsparcie w postępowaniach związanych z likwidacją szkód prowadzoną przez zakłady ubezpieczeń. Wykładowca oraz prelegent na licznych konferencjach, seminariach i szkoleniach transportowych.
Jerzy Różyk
CDS Kancelaria Brokerska
Marek Loos redaktor naczelny Transport Manager
Współzałożyciel i wiceprezes wydawnictwa Media4Business. Redaktor naczelny dwumiesięcznika Transport Manager, zastępca red. nacz. Logistics Manager. Od 1991 r. w dziennikarskim fachu, jako specjalista od gospodarki w: Głosie Wielkopolskim, Pulsie Biznesu, czy Rzeczpospolitej. Z prasą branżową sektora TSL związany od 2005 r. Implementowałz Belgii na polski rynek dwumiesięcznik Truck&Business.
Prywatnie – miłośnik podróży, jazzu, fotografowania (szczególnie dzikiej przyrody), współautor
pierwszego polskiego i trzeciego na świecie przewodnika po Wyspach Owczych.
BEZPŁATNA REJESTRACJA
ZAPISZ SIĘ NA
WYDARZENIE ONLINE